TÜMÜ

GÜBRETAŞ’ın 65. Olağan Genel Kurulu yapıldı

12 Mayıs 2017
Gübre Fabrikaları T.A.Ş.’nin 2016 yılına ait Olağan Genel Kurul Toplantısı, 11 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleştirildi. Şirketimizin İstanbul-Kadıköy’deki Genel Müdürlük binasında yapılan toplantıya, ana hissedarımız Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği ve GÜBRETAŞ yöneticileri ile pay sahipleri katıldı.

Genel Kurul’da selamlama konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mahmut Güngör, Tarım Kredi Kooperatifleri’nin en büyük şirketi olan GÜBRETAŞ’ın, köklü tecrübesiyle başarı ivmesini 65. yıla ulaştırdığına dikkat çekti. Şirketin son yıllarda oluşan güçlü vizyonu sayesinde Türkiye’nin büyük markaları arasında üst sıralara yükseldiğini kaydeden Güngör, bunu sürdürmek için emek verildiğini ifade etti.

Şirketin 2016 faaliyetleriyle ilgili bir sunum yapan Genel Müdür İbrahim Yumaklı ise GÜBRETAŞ’ın, sektör ve Türkiye açısından çok önemli gelişmelerin yaşandığı bir yılı daha satış rekoruyla tamamladığını söyledi. Sektördeki gelişmelerin yanı sıra GÜBRETAŞ’ın gerçekleşen faaliyetleri ve 2017 hedefleri hakkında da bilgiler veren Genel Müdür Yumaklı, “Ortaklık yapısı itibariyle ülkemizdeki çiftçilere ve yüzde 100 halka ait bir şirket olarak, her alanda sektöre öncülük etmeye ve topraklardan aldığımız gücü yine bu ülkenin insanı için değer olarak sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Konuşmaların ardından Olağan Genel Kurul oturumu başladı. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mahmut Güngör’ün başkanlığında yapılan toplantı, Ticaret Kanunu ve SPK mevzuatı gereğince fiziki ve elektronik ortamda aynı anda açılarak, gündem maddelerinin görüşülüp oylanmasına geçildi.

Genel Kurul’daki diğer maddelerin yanı sıra Yönetim Kurulu üyeliklerine aday gösterilen Ayhan Karayama, Mahmut Güngör, Ertekin Çolak, İbrahim Yumaklı, Tahir Okutan ve Mesud Şenkardeşler ile Bağımsız Yönetim Kurulu üyesi olarak Bahattin Yıldız, Ali Rıza Özdemir ve Murat Yaşa oy birliğiyle seçildiler.