TÜMÜ

Ege Üniversitesi’nin Sektör Günleri etkinliğine konuk olduk

20 Aralık 2016
GÜBRETAŞ, Ege Üniversitesi’nde öğrenci kulübü tarafından düzenlenen Sektör Günleri etkinliğine konuk oldu. Gateway Sektör Günleri, Ege Üniversitesi Prof. Dr. Yusuf Vardar (MÖTBE) Kültür Merkezi’nde yapıldı. Üniversitenin öğrenci kulüplerinden Gateway Kariyer Topluluğu’nun gerçekleştirdiği etkinlikte sektörde ön plana çıkan firmaların temsilcileri öğrencilerle buluştu. Etkinlik, GÜBRETAŞ İzmir Bölge Müdürü Hasan Altas’ın konuşmasıyla başladı.

Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi mezunu Hasan Altas, öğrencilere GÜBRETAŞ ve sektör hakkında bilgiler verdi. Gübrenin topraktan verim alma ve kaliteli ürün elde etme açısından önemine dikkat çekerek, “Dünyadaki hızlı nüfus artışının getirdiği gıda ve besin ihtiyacını karşılayabilmek için tarımsal topraklardan en iyi verimi almak, artık çok önemli hale geldi. Gübre, tarımsal verime en çok etki eden girdilerden biri...  Son yıllarda 18 milyon insan açlıkla savaşırken, 800 milyona yakın insan da yetersiz beslenme kaynaklı hastalıklarla mücadele ediyor. Bu nedenle tükettiğimiz ürünleri kullanırken bunları göz önünde bulundurmalı ve bilinçli tarımı yaygınlaştırmalıyız” dedi.

Programın sonunda katılımcıların soruları cevaplandırıldıktan sonra Gateway Kariyer Topluluğu günün anısına Hasan Altas’a bir plaket takdim etti.