TÜMÜ

GÜBRETAŞ’tan Çiftçi Danışma Hattı’yla tarıma destek

23 Haziran 2016
Tarım sektörünün referans şirketlerinden GÜBRETAŞ, çiftçilere yönelik danışmanlık hizmeti kanallarına telefon hattını da ekledi. Türkiye genelinde çiftçiler, şirketin (0216) 468 51 51 numaralı telefon hattını arayarak, GÜBRETAŞ uzman ziraat mühendislerine bitki besleme ve tarımsal üretimle ilgili sorularını anında iletip cevap alabilecek...

ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ÇİFTÇİYE TELEFONLA DESTEK VERECEK

 

 GÜBRETAŞ, bilinçli tarımsal üretimi yaygınlaştırma misyonu çerçevesinde sürdürdüğü çiftçilere yönelik danışmanlık hizmetlerini giderek genişletiyor. Saha çalışmaları, internet ve mobil uygulamalardan sonra GÜBRETAŞ şimdi de canlı telefon bağlantısıyla danışmanlık hizmeti başlattı. (0216) 468 51 51 nolu GÜBRETAŞ Danışma Hattı’nı arayan çiftçilere, şirketin uzman ziraat mühendisleri bitki besleme ve koruma konularında anlık olarak bilgi verebiliyor.

 GÜBRETAŞ Danışma Hattı’nı arayan çiftçiler, il bilgilerini belirttikten sonra operatör tarafından kendi bölgelerindeki ziraat mühendislerine yönlendiriliyor. Böylece çiftçiler tarladan, bağdan veya bahçeden hattı arayarak anlık olarak tarımsal üretim sorunlarını çözme, bilgi paylaşma, ürün ve hizmetlerle ilgili bilgi alma imkânına sahip oluyor.

Danışma Hattı başlangıçta hafta içerisinde 09.00 – 17.00 saatleri arasında canlı danışman yardımıyla, bu saatlerin dışında ve haftasonu ise sesli mesaj kaydı ile hizmet verecek

BAŞKAN AYHAN KARAYAMA: “HER ZAMAN VE HER YERDE ÇİFTÇİLERİMİZİN YANINDAYIZ ”

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü ve GÜBRETAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Karayama, tarımsal üretimde verim ve kalitenin artırılmasını sosyal sorumluluk olarak benimsediklerini, bu nedenle çiftçilere tarımsal üretimi bilinçli yapmaları için destek olduklarını söyledi. GÜBRETAŞ’ın her yıl Türkiye genelinde yaklaşık 1500 çiftçi eğitim toplantısı düzenlediğini belirten Karayama, “Bu toplantılarda uzman ziraat mühendislerimiz çiftçilerimizi bitki yetiştirme, besleme ve koruma teknikleri konularında bilgilendiriyor. Yüz yüze ve basılı iletişimin yanı sıra internet ve mobil üzerinden de çiftçilerimizle iletişim kuruyor ve onlara bu mecralardan danışmanlık yapıyoruz” diye konuştu.