TÜMÜ

GÜBRETAŞ ailesi Kocaeli’ndeki iftarda buluştu

21 Haziran 2016

 


Bölgede kurulan ilk tesislerden biri olarak 1961’den bu yana Yarımca bölgesinde faaliyet gösteren Gübre Fabrikaları T.A.Ş. (GÜBRETAŞ), çalışanlarını ve ailelerini aynı sofra etrafında buluşturan yaklaşık 750 kişinin katıldığı geleneksel iftar programını Kocaeli’nde gerçekleştirdi.

Önceki yıllardan farklı olarak bu yılki iftara Yarımca Tesisleri’ndeki kapsamiçi ve kapsamiçi çalışanların yanı sıra İstanbul’daki Genel Müdürlük çalışanları, Yönetim Kurulu üyeleri ile sendika ve iştirak şirket yöneticileri de katıldı.

Kocaeli’ndeki Antikkapı Restoran’da düzenlenen GÜBRETAŞ iftar programında yöneticiler, çalışanlar, çalışanların eşleri ve çocuklarıyla birlikte 750’ye yakın davetli katıldı. Programa yönetici kademesinden ise Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdürü ve GÜBRETAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Karayama, GÜBRETAŞ Yönetim Kurulu üyeleri Kazım Çalışkan, Mahmut Güngör, Ali Yekta Sunar, Bahattin Yıldız ile Genel Müdür Vekilli Ferhat Şenel, Genel Müdür Yardımcıları Tahir Okutan, Şenol Duman, Mahmut Karaman’ın yanında Petrol-İş Sendikası’ndan Salih Akduman ve iştirak şirketler Negmar Denizcilik A.Ş.’den M. Serdar Duran, Raintrade Dış Ticaret A.Ş.’den Zekayi Doğan, Etis Lojistik’ten Sinan Çıtak ve İstanbullines’tan Kemal Gündüz iştirak etti.
Gecede çocuk misafirler, palyaço ve animasyon gösteriyle eğlenceli vakit geçirdi.

  FERHAT ŞENEL: “YÜZDE 100 HALKA AİT ŞİRKETTE ÇALIŞMANIN SORUMLULUĞUYLA DEĞER ÜRETİYORUZ”
İftar programında bir selamlama konuşması yapan GÜBRETAŞ Genel Müdür Vekili Ferhat Şenel, şirketin son yıllardaki faaliyetleri ve önümüzdeki dönemdeki hedefleri hakkında bilgiler verirken, GÜBRETAŞ’ın sermaye yapısı itibariyle yüzde 100 halka ait bir şirket olduğuna dikkat çekti. “Borsa’da işlem gören hisselerimizin dışında, şirketimizin yüzde 75’lik kısmı ana hissedarımız olan Tarım Kredi Kooperatifleri’ne ait… Dolayısıyla çiftçilere ait bir şirket olarak, 64 yıldır ülkemizdeki tarım sektörü için verimlilik alanında değer üretme çabasını sürdürüyoruz” diyen Şenel, böyle bir kurumda çalışmanın da birtakım sorumluluklar yüklediğini ve GÜBRETAŞ çalışanlarının bu duyguyla hareket ederek şirketi istikrarlı büyümeyle geleceğe taşıdığını söyledi.

 

Yönetim Kurulu’nu ve Genel Müdürlük çalışanlarını Yarımca tesislerinde çalışanlarla buluşturarak Kocaeli’nde büyük bir aile sofrası kurulduğunu söyleyen Şenel, “Bu buluşmayı, GÜBRETAŞ açısından önemli bir yeri olan Kocaeli’nde yaptığımız için ayrıca mutluyuz. 55 yılı aşkın zamandır bölge ve ülke ekonomisine katkı sağlayan Yarımca Tesislerimizde, son yıllarda gerçekleştirdiğimiz yenileme yatırımlarıyla çevreye duyarlı ve gelişmiş teknolojiye sahip üretim altyapısını oluşturduk. Ar-ge ve sosyal sorumluluk çalışmalarımızın da merkezi olan Kocaeli’ndeki yatırımlar sayesinde, bölgenin gelişimine ve istihdamına katkımız sürdürüyoruz” diye konuştu.

AYHAN KARAYAMA: “BAŞARININ ARKASINDA AİLELERİN DE PAYI VAR”
Programda konuşan Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü ve GÜBRETAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Karayama ise Nisan ayında göreve başlamasının ardından böyle bir iftar programı vesilesiyle tüm GÜBRETAŞ ailesiyle bir araya gelmiş olmaktan büyük bir mutluluk ve heyecan duyduğunu söyledi. Başkan Karayama, “Bir yönüyle çiftçilere hizmet götürürken diğer yandan yatırımlarıyla global bir şirket olma yolunda ilerleyen GÜBRETAŞ’ın bu başarılarında, yönetici ve çalışanların yanı sıra onların eşlerinin ve çocuklarının desteklerinin de önemli payı olduğuna inanıyorum. Sizler bu desteği biraz daha sürdürürseniz, hep birlikte GÜBRETAŞ’ı bir dünya şirketi olma yolunda daha iyi noktalara taşıyabiliriz” dedi

1,2 milyon üretici ortağıyla Türkiye’nin en büyük çiftçi ailesi olan Tarım Kredi Kooperatifleri’nin en önemli şirketi olan GÜBRETAŞ’ın sektöründe büyümesi için çalıştıklarını belirten Ayhan Karayama, konuşmasının ardından Yarımca Tesisleri’nden emekli olan personele de plaketlerini takdim etti.

GÜBRETAŞ’IN YÖNETİM KURULU TOPLANTISI DA YARIMCA’DA YAPILDI
Gübre Fabrikaları T.A.Ş’nin aylık olağan Yönetim Kurulu Toplantısı da Yarımca Tesisleri Müdürlüğü’nde yapıldı. Ayhan Karayama’nın başkanlığında toplanan GÜBRETAŞ Yönetim Kurulu, toplantı sonrasında Yarımca’daki üretim tesislerini de ziyaret ederek yetkililiklerden çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Tesis gezisinin ardından heyet, iftar programına iştirak etti.