TÜMÜ

GÜBRETAŞ’ın kalitesi belgelendi

14 Şubat 2018
Tüm iş süreçlerinde verimlilik ve kaliteye odaklanan sektörünün öncü markası GÜBRETAŞ, yapılan denetimler sonucunda uluslararası akreditasyon kuruluşu TÜRKAK onaylı “ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi” sertifikasını da aldı.

66 yıllık birikimiyle sektörde öncü rolünü sürdüren GÜBRETAŞ, son yıllarda gerçekleştirdiği yatırımlarla ürün ve hizmet kalitesini yükseltmeye devam ederken, aynı zamanda iş süreçlerinde kalite yönetimi odaklı çalışmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz yıl ISO 27001 Bilgi Güvenliği Sertifikası’nı alan GÜBRETAŞ, tüm paydaşları için kalite ve güven konusuna yatırım yapmaya devam ediyor.

GÜBRETAŞ, Genel Müdürlük bazında başlatılan Kalite Yönetimi Sistemi çalışmalarını geçtiğimiz yıl şirketin Türkiye genelindeki tüm üretim tesisleri ve bölge müdürlüklerinde de uygulamaya başladı. TGS International Certification firması tarafından geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen belgelendirme denetimleri sonucunda, GÜBRETAŞ’a uluslararası akreditasyon yetkisine sahip TÜRKAK onaylı ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi sertifikası verildi.

 

“GÜBRETAŞ markasının yüksek kalite ve güven algısını sürdüreceğiz”

Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan GÜBRETAŞ Genel Müdürü İbrahim Yumaklı, “Kalite, şirketimizin anahtar kavramlarından biridir. Ürün ve hizmetlerimizdeki kalitenin yanı sıra tarımda kullanılan ürünlerimizle çiftçilerin mahsullerinde verim ve kalite artışı sağlamaya büyük önem vermekteyiz. Yaptığımız saha araştırmalarında tüketici nezdinde GÜBRETAŞ’ın en öne çıkan yönünün kalite ve güven algısı olması, bu durumun bir göstergesidir” dedi.

Kalitenin sadece bir sonuç değil devamlı bir gelişim süreci olduğu düşüncesiyle hareket ettiklerini belirten İbrahim Yumaklı, “Bu kapsamda şirketimizin tüm iş süreçlerinde Kalite Yönetimi Sistemi’ne uygun kurumsal standardı sağlamak amacıyla başlattığımız çalışmalar sonuçlandı ve uluslararası ISO 9001:2015 sertifikasını almamız onaylandı. Genel Müdürlük, üretim tesisleri ve bölge müdürlüklerimizdeki faaliyetleri kapsayan ISO 9001 sertifikası, dünya genelinde tanınırlığı olan ve Kalite Yönetim Sistemi’nin uygulandığını gösteren bir belgelendirmedir. Bu sertifika firma imajı, güvenilirliği ve rekabet gücünü arttırmaktadır” diye konuştu.

Genel Müdür Yumaklı, “GÜBRETAŞ’ın 66 yıllık birikimini kurumsal bir kültüre dönüştürecek bu çalışmalar sayesinde Kalite Yönetim Sistemi prensiplerine uygun olarak, risk temelli düşünme ve sürekli iyileştirmeyi temel alarak kalite yönetimini geliştireceğiz. Denetçi firma tarafından yapılacak ara gözetimlerle bu standardın devamlılığını sağlayacağız” dedi.